Przejdź do treści
canephron-lek-roslinny-na-zapalenie-pecherza
canephron-lek-roslinny-na-zapalenie-pecherza

Kiedy i jak często należy przyjmować lek Canephron®?

Lek Canephron® tabletki należy przyjmować doustnie, 3 razy na dobę (rano, w południe i wieczorem) po 2 tabletki. Lek Canephron® N należy przyjmować doustnie, 3 razy na dobę (rano, w południe i wieczorem) po 74 krople, co odpowiada 5 ml w dawce jednorazowej. Podczas stosowania zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów. Przed użyciem należy wstrząsnąć. Podczas dawkowania butelkę należy trzymać w pozycji pionowej.

Jak długo można przyjmować lek Canephron®?

Nie wolno stosować leku Canephron® w przypadku wrzodów żołądka i nadwrażliwości na substancje czynne, inne rośliny z rodziny selerowatych (np. anyż, koper włoski), anetol (składnik olejków eterycznych np. anyżu lub kopru włoskiego) lub na którakolwiek z substancji pomocniczych tego leku. Leku Canephron® nie wolno stosować w przypadku obrzęków spowodowanych zaburzeniami serca lub nerek i/lub jeśli zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów zostało zalecone przez lekarza.

W przypadku gorączki, skurczów, krwi w moczu, problemów z oddawaniem moczu lub ostrego zatrzymania moczu, wymagane jest przeprowadzenie diagnostyki różnicowej oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Czy lek Canephron® można stosować w ciąży?

Jeżeli jesteś w ciąży przed zastosowaniem leku Canephron (tabletki drażowane lub krople doustne) skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

"Umiarkowana liczba danych dotyczących kobiet w ciąży (między 300 a 1000 kobiet w ciąży) wskazuje, że Canephron nie powoduje wad rozwojowych ani toksycznego wpływu na płód i(lub) noworodka. Badania na zwierzętach nie wykazują toksycznego wpływu na reprodukcję.

Jeśli lekarz prowadzący uzna to za konieczne, można rozważyć zastosowanie produktu Canephron w okresie ciąży."*
*Charakterystyka Produktu Leczniczego (tabletki drażowane)
*Charakterystyka Produktu Leczniczego (krople doustne)

Gdzie mogę otrzymać lek Canephron®?

Lek Canephron® jest dostępny w aptekach bez recepty.

Czym różni się lek od suplementu diety?

Produkt leczniczy - jest to substancja lub mieszanina substancji, przedstawiana jako posiadająca właściwości zapobiegania lub leczenia chorób występujących u ludzi lub zwierząt lub podawana w celu postawienia diagnozy lub w celu przywrócenia, poprawienia lub modyfikacji fizjologicznych funkcji organizmu poprzez działanie farmakologiczne, immunologiczne lub metaboliczne. Zgodnie z USTAWĄ Prawa farmaceutycznego z dnia 6 września 2001 r.

Suplement diety - jest to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, pojedynczych lub złożonych, wprowadzany do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie, w postaci: kapsułek, tabletek, drażetek i w innych podobnych postaciach, saszetek z proszkiem, ampułek z płynem, butelek z kroplomierzem i w innych podobnych postaciach płynów i proszków przeznaczonych do spożywania w małych, odmierzonych ilościach jednostkowych, z wyłączeniem produktów posiadających właściwości produktu leczniczego w rozumieniu przepisów prawa farmaceutycznego. Zgodnie z USTAWĄ o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 r.

Podrobione leki Bionorica?

Do tej pory nieznane są przypadki fałszowania leków Bionorica. Opakowania naszych leków mają na odwrocie pieczęć jakości Bionorica - trójwymiarowe i optycznie zmienne wytłoczenie, które w myśl możliwie najlepszej ochrony konsumenta dokumentuje oryginalność leku. Jest to ważny krok zapobiegający zwiększającej się liczbie przypadków podrabiania leków.

Subtelne, wyprodukowane specjalną metodą, struktury liniowe są tak wytłoczone, że powstaje trójwymiarowy, optycznie zmienny liść. Przy bezpośrednim widoku z góry można rozpoznać motyw umieszczony na powierzchni opakowania: logo Bionorica, czyli liść. Palcem można wyczuć wytłoczenie. Wskutek przechylania pieczęć rozchodzi się na cztery kolby stożkowe. Nowoczesne skanery i kolorowe kopiarki są obecnie w stanie odtwarzać w sposób łudząco podobny praktycznie tylko dwuwymiarowe projekty. Trójwymiarowa pieczęć jakości Bionorica tworzy trudną przeszkodę dla fałszerzy opakowań markowych. W ten sposób pieczęć jest potwierdzeniem oryginalności opakowań produktów firmy Bionorica.